Pare lugu

MTÜ Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE loodi 1992. aastal, et toetada ja edendada inimeste juhtimise arendamist Eesti ettevõtetes ja organisatsioonides. Asutajateks ei olnud mitte personalitöötajad, vaid tippjuhid, kes nägid vajadust kvaliteetse personalitöö ja -töötajate järgi. Tõnis Arro, kes on PARE sünniga tihedalt seotud, tõdes, et 90-ndate algul professionaalseid personalijuhte ei olnud ja nii nähti vajadust valdkonna arendamiseks luua ühing. Peale Arro lõid kampa veel asutajaliikmed Heiti Pakk, Mihkel Pärjamäe ja Mati Sööt.

PARE põhikiri võeti vastu 30. oktoobril 1992. Sel kuupäeval tähistame PARE sünnipäeva.

Personalitöötaja karjääritee alguse on paljud tänaseks edukad personalijuhid saanud PARE personalitöö baaskoolituselt, mis on jätkuvalt kõrge kvaliteediga praktiline koolitusprogramm ühingu tootevalikus. Ja kui vundament on tugev, saab kogu karjääri vältel leida erinevaid võimalusi enda professionaalseks arendamiseks. Professionaalne võrgustik ning toetav kogukond on väga olulised ressursid oma tööalaste väljakutsete lahendamiseks.
PARE on ka personalitöö kutsete kutseandja. Tõelise professionaali tunneb ära kutsetunnistusest.

PARE on arenenud koos oma liikmetega. Tegevusi ja arengut on alati kujundanud aktiivsed liikmed vabatahtliku töö alusel. Ühing on oma liikmete ja vabatahtlike nägu.

SUUR tänu kõigile mitmesajale energiast, ideedest ja tarkusest pakatavale vabatahtlikule, kes kõigi nende aastate jooksul on PAREsse panustanud ning personalijuhtimist arendanud! Selle töö tulemus on mõjutanud Eesti organisatsioonides juhtimise kvaliteeti ning tõstnud organisatsioonide tulemuslikkust.

PARE kauaaegne liige Maarja Leht räägib oma kogemusest: „Olen saanud palju uusi kontakte ja ideid, samuti võimalusi piiluda ka teiste “kööki”, st mida ja kuidas teised asju teevad, samas ka kogemusi-tarkusi vahetada. PARE on pigem lennuk kui laev – mitte aeglane kulgemine, vaid kiire areng!“

PAREga liitumiseks või PARE sündmustel osalemiseks ei pea ilmtingimata olema ametinime poolest personalitöötaja, oluline, et on soov ennast ja organisatsiooni arendada.