Parim personaliprojekt 2021 on Häirekeskuse vaimse tervise virtuaalne esmaabikapp

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kuulutas rahvusvahelisel personalijuhtimise päeval, 20. mail välja konkursi „Parim Personaliprojekt 2021“ võidutööd.

Konkursiga Parim Personaliprojekt tunnustab PARE viimase aasta jooksul organisatsioonides ellu viidud uuenduslikke ja edukaid inimeste juhtimist ja arendamist ning organisatsiooni tegevust tõhustavaid projekte.

Sel aastal esitati konkursile 18 projekti 13 erinevast organisatsioonist. Kärt Kinnas, PARE tegevjuht: „Tänavu esitatud projektidest on enim seotud kaugtöö korraldamise, töötajate tervise ja heaolu edendamise või uuenduslike õppimislahendustega. On hea meel, et aina rohkem pööratakse organisatsioonides tähelepanu juhtimiskultuuri edendamisele ja töötajakogemuse loomisele.“

Personalivaldkonna ekspertidest koosnev žürii valis 3 finalisti:

Häirekeskus – Vaimse tervise virtuaalne esmaabikapp

Elisa –  Igapäevajuhtimise moodul

Helmes – Eduka kaugtöö eksperiment

Parimaks personaliprojektiks tunnistati Häirekeskuse projekt „Vaimse tervise virtuaalne esmaabikapp“. Töö, mida Häirekeskuses igapäevaselt tehakse, on äärmiselt pingeline ja vastutusrikas. Igal päev tuleb numbrile 112 umbes 2500-2600 kõnet, mille taga on enamasti kellegi isiklik kriis. Projekti eesmärgiks oli luua luua lahendus Häirekeskuse töötajate vaimse tervise hoidmiseks. Nii pandi kokku virtuaalne vaimse tervise esmaabikapp, mis sisaldab lahendusi erinevate vaimse tervise murede jaoks.

Lisaks tunnustati Swedbanki heasoovlikkuse kampaaniat „Julge hoolidamitmekesisuse edendamise eest ning Coursyt parima personaliteenuse pakkujana Elisa uue töötaja sisseelamisprogrammi digitaalse lahenduse väljatöötamise eest.

PARE juhatuse ja konkursi žürii esimees Maria Kütt: „Projektide teemad näitavad, et personalitöötajad häälestusid kiiresti muutunud oludele, oleme olnud paindlikud ja nutikad. Võiduprojekt “Vaimse tervise esmaabikapp” on vajalik ja Häirekeskuse loodud lahenduses ka suhteliselt lihtsasti rakendatav abivahend igale organisatsioonile.”

Tutvu kõigi 2021. aastal konkursile esitatud projektidega SIIN.

Parimate personaliprojektide konkurss toimub alates 2000. aastast. Konkursi eesmärk on tuua esile hästi korraldatud personalitöö mõju organisatsiooni edukusele, luua võimalused parima kogemuse vahetamiseks inimressursi valdkonnas ning tunnustada valdkonna professionaalide tööd.