Professionaalne võrgustik annab tuge ja inspireerib

PARE sihiks on arendada liikmete vahelisi sügavaid, lisaväärtust loovaid suhteid.

Professionaalne  võrgustik loob võimaluse küsida nõu, infot, tuge, kaasa mõtlemist, uurida parimaid praktikaid, inspireerida.

Hästi toimiva võrgustiku loomisel ja arendamisel on võtmetähtsusega iga liikme oma huvi,  initsiatiiv ja pealehakkamine. PARE saab siin luua keskkonda, kultuuri ja olla eeskujuks.

Üks töörühma liikmetest kirjeldas hästi toimivat võrgustikku nii. Ideaal – võrgustiku liige on nö oma inimene. Saan helistada ja küsida-arutada ilma, et mõtleksin, kas sobib ja kas ok helistada. Saan sooja kontakti vastu! Oluline, et tekiks usaldus kogu ühingu sees. Julgus küsida tuge ja abi.

Võrgustiku töörühma eesmärgiks ongi luua  sisukate suhete loomist toetavat keskkonda, initsieerida algatusi ja kokkusaamisi.

Väga hinnatud kohtumiste formaatideks on teemaklubid, reklaamiklubid, kohvihommikud.  Oleme juba järgmiseks hooajaks välja sõelunud parekate jaoks olulised ja asjakohased teemad nagu naasmine kaugtöölt, vaimne tervis, töötajate süsteemne  arendamine. Samuti käsitleme ja avame algaval hooajal teemat personalijuhtimine kui ärifunktsioon.

Planeerime klubides alati koos loomise, arutelude osa väiksemates/personaalsemates gruppides, samuti kohvihommikutele vaba  vestluse osa.

Plaanis on jagada PARE keskkonnas liikmete kontakte (loomulikult liikmete lahkel loal) koos  personalijuhtimise valdkondadega, milles liikmel tugev kogemus ja parimad praktikad, mida teistega jagada.

Augustis alustame  HR tööriistakasti koosloomet. See kontseptsioon on praegu idee tasandil. Mõte on koondada HR valdkonna videokoolitused, materjalid, teemad, luua valdkonna ekspertidega chati võimalus jne jne.

Töörühmas oleme mõtestamas  ja arendamas paindlikke võrgustiku väikevorme : 1:1 kohtumised või minigruppide kohtumised (ärilõunad või teemahommikud, ettevõtte külastused või 2 ettevõtte personaliosakondade kohtumised), vabatahtlik coaching või mentorlus. Siin on võimalusi lõpmatult, tuleb vaid initsiatiiv enda kätte haarata.

Võrgustiku töörühma kuuluvad: Tiina-Katrina Kaber (EnterTraining | Catalyst Estonia), Mari Topolev (coach ja superviisor), Eve Tobias (Orkla Eesti), Inga Möllits (Bellus), Natalia Kond (Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool), Maarit Vabrit-Raadla (SinuLab), Jane Änilane (Ensto Ensek), Kristel Torop (Arco Vara Kinnisvarabüroo) ja Grete Karu.

Võrgustiku töörühma tööd kureerib Hels Mikkal, PARE juhatuse liige ja Confido ning Südameapteegi personalijuht ning kontori poolelt toetab teda projektijuht Kadri.