fbpx

Selgusid 2020. aasta kaugtöömärgise saanud organisatsioonid ja parim kaugtööd soosiv juht

 

1. juunil selgusid Kaugtöö Tegija 2020 live-ülekandes kaugtöömärgise saajad. Teiste hulgas said esmakordselt märgise Eesti Energia kontsern, EAS, Pipedrive, advokaadibüroo Sorainen ja Justiitsministeerium. Parimaks kaugtööd soosivaks juhiks kuulutati Mooncascade’i tegevjuht Anu Einberg.

Kaugtöömärgist annavad neljandat aastat välja Elisa, Targa Töö Ühing ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ettevõtetele, kes oma organisatsioonis kaugtööd edukalt viljelevad ja on märgist taotlemiseks konkursile kandidatuuri esitanud. Sel aastal sai kaugtöömärgise esimest korda 44 organisatsiooni.

Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul on tal hea meel, et konkursi vastu on organisatsioonidel igal aastal olnud suur huvi ning soovitakse eeskuju näidata. „Need ettevõtted on oluline osa Eesti kaugtöökultuurist ja selle arengust. Enamik selle aasta kandidaate prognoosib, et kaugtöö osakaal nende organisatsioonis kasvab, mis tähendab põnevaid aegu ja jätkuvaid muutusi meie tööharjumustes ja käitumisviisides.“ Laas selgitas, et märgis antakse ettevõttele kolmeks aastaks. „Seetõttu oli sel aastal konkursi ajaloos esimest korda võimalus märgist pikendada. Seda ka paljud varasemad märgise omanikud tegid, kes kandideerisid 2017. aastal. Kokku pikendas märgise kehtivust 23 organisatsiooni. See näitab, et paindlike tööviiside kasutamisel hinnatakse järjepidevust ja teiseks nähakse, et kaugtöömärgis loob lisaväärtust tööandjakommunikatsioonis.“

Elisa personalijuhi Kaija Teemägi sõnul peegeldab sel aastal konkurss mõtteviisi muudatust. „Oli näha, et enamikes kandideerinud organisatsioonides on kaugtööd on kasutatud juba pikemalt, kuid eriolukord on loonud sellele uue tähenduse. Paljud olid selgelt oma tööprotsessid põhjalikumalt läbi mõelnud ja mitmed organisatsioonid tõid välja, et töö muutus vähemalt osaliselt paindlikumaks ka ametikohtadel, kus varem ei peetud mingil põhjusel kaugtööd võimalikuks.  See on kindlasti märk, et juhid julgevad muudatustega kohaneda. Sel aastal oli ka konkursile nomineeritud juhtide seas konkurents päris tihe,“ rõhutas Teemägi juhtimise rolli kaugtöös.

Ka teistel žüriiliikmetel on kaugtöö tegijatele jagada tunnustavaid sõnu. PARE tegevjuht Kärt Kinnas nõustub, et kaugtöö rakendamisel on organisatsioonides tehtud suur arenguhüpe. „Kui varem oli tavaks teha aeg-ajalt kodukontori tööpäevi, siis nüüdseks on mitmes organisatsioonis kaugtöökorraldus põhjalikult läbimõeldud. See tähendab, et mõeldakse eeliste kõrval enam kaugtööga seotud riskide ennetamisele nii vaimse tervise seisukohalt kui ka füüsilise keskkonna loomisel.“

Worklandi asutaja ja juhatuse esimees Indrek Hääl lisas, et silma paistis ka hea tehniline ettevalmistus. „Sellel aastal oli märgata, et ettevõtted juba kasutavad erinevaid kaugtöötamist võimaldavaid tehnilisi lahendusi ja programme. See võimaldas neil ka eriolukorras väga operatiivselt ümber lülituda kaugtööformaadi peale.“

Parim kaugtööd soosiv juht 2020 on Mooncascade’i tegevjuht Anu Einberg.

Esmakordselt said 2020. aastal märgise:

ACNielsen Eesti OÜ, Advokaadibüroo SORAINEN AS, AFS IT Services Estonia OÜ, Ambientia, Apranga Group, ASA Quality Services OÜ, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Blender OÜ, Creditinfo Eesti AS, Eesti Energia kontsern, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Ellex Raidla Advokaadibüroo, EnterTraining OÜ, Estonian Business School SA, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Fitek AS, Fiizy OÜ, Go Group AS, Guardtime OÜ, Helmes AS, ICEFIRE OÜ, IMG Numeri OÜ, Infomedia OÜ, IPF Digital AS/IPF Digital Estonia OÜ, Jetoil AS, Jobbatical OÜ, Justiitsministeerium, Juunika Koolitus OÜ, Keskkonnaministeerium, Klienditugi OÜ, Logistika Pluss OÜ, Mooncascade OÜ, Pipedrive OÜ, Puidukoda OÜ, PZU kindlustus (AB Lietuvos draudimas Eesti filiaal), Ridango AS, Robotex MTÜ, Ruukki Products AS, Tammer OÜ, Telia Eesti AS, Tervise Arengu Instituut, Tieto Estonia AS, Toimetaja tõlkebüroo, Via 3L OÜ

2020. aastal pikendasid märgise kehtivust (märgis olemas juba 2017. aastast) organisatsioonid:

Anija Vallavalitsus, DPD Eesti AS, Eesti Kontsert, Elisa Eesti, Fujitsu Estonia AS, Grant Thornton Baltic OÜ, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus SA, Havas Eesti (juriidiline nimi Idea AD AS), Hea meelega TÜ, IIZI Kindlustusmaakler AS, Kiusamisvaba Kool SA, Kontaktikeskus OÜ, Oilseeds Trade OÜ, Omniva (Eesti Post AS), Päästeamet, Põllumajandusamet, Rebecca Liis Armus OÜ (endine Karsgemi OÜ), Riigi Tugiteenuste Keskus, Saue Vallavalitsus, Seesam Insurance AS, Siseministeerium, Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Live-ülekanne koos märgiste välja kuulutamise ja põnevate intervjuudega on järelevaadatav siin (bit.ly/kaugtöötegija2020)

Ettevõtmise on ellu kutsunud Targa Töö Ühing, Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Konkursi partner ja žüriiliige on privaatkontoreid ja coworking-lahendusi pakkuv Workland.

Kaugtöö Tegija märgise saajate nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. Ettevõtte õigust märgisele saab kontrollida samuti selle nimekirja alusel. Märgis antakse välja kolmeks aastaks, mida saab uuesti taotledes pikendada. Märgise aegumisest ja kehtivuse uuendamise võimalustest informeerib ettevõtteid Targa Töö Ühing. Praegu on Eesti kokku 139 kehtiva märgisega ettevõtet.

Foto: Marek Metslaid