Tark kommunikatsioon on erialaliidu tegevuse oluline osa

PARE tegevuse üks oluline osa on mitte ainult teha väga head tööd, vaid selle tegevusega ka välja paista, mis omakorda aitab seatud eesmärke paremini ellu viia. Tänapäeva maailmas ei saa targa kommunikatsiooni tegevuse olulist kuidagi alahinnata. Infot on kõige kohta ja igal pool palju.

Muidugi, ideaalses maailmas võiks olla PAREL nii nagu paljudel erialaliitudel eraldi kommunikatsiooniga tegelev inimene. Ehk ühel päeval see nii ka läheb. Praegu on aga kommunikatsioonitegevusteks PAREs eraldi vabatahtlikest töörühm, kes aitab sihte seada ja erinevaid tegevusi planeerida ja ellu viia ning igapäevane jooksev kommunikatsioonitöö on kontoritiimi peal.

Töörühma töö on nii suure pildi jälgimine kui praktiline jooksev tegevus. Töörühma koosolekutel on arutelu all,  kuidas, millega pildil olla ning kuidas jõuda kõige paremini nii liikme- kui ka mitteliikme või  laia avalikkuseni.  Koosolekute vahepealset aega täidab väga praktiline tegevus olgu selleks kirjutamine, podcastide salvestamine vms. Just alustasime PARE kanalites uut rubriiki „Kuidas läheb, PAREkas?“, mille avaintervjuu andis ITK personalijuht Helen Utsar.  PARE podcastid on juba paar aastat ilmunud ning kuulajate poolt väga hästi vastu võetud.

Töökorralduse vaates oleme kommunikatsioonitöörühma liikmed jaganud maatriksina erinevates töögruppides osalema, et olla kõigega kursis rohujuure tasandil. Lisaks kohtub töörühm kord kuus nagu kõik töörühmad.

Kommunikatsiooni töörühma kuuluvad: särtsakas ja innovatiivne Ljudmila Pihel (Ülemiste City Talent Manager), kellel on alati uusi ägedaid ideid; Marelle Pihlak (Saarioineni personalijuht), kes on suure töökoormuse kõrvalt jõuab töörühmas kõik lenduläinud mõtted kokku ja maa peale tuua  ning öelda täpselt õiged laused; Marget Mark (coach), kes on pika kogemuste pagasiga tasakaalukas inimestetundja ja toob meie töörühma ka asendamatut väikeettevõtja vaadet;  Annika Alt (Eesti Teed kvaliteedijuht) on kustumatu energiaga pikaajaline PAREkas, kes on muuseas ka PARE värske liikme teejuht ning alati positiivne ja hakkaja Kristi Pukk (just pani punkti tööle Viimsi Vallavalitsuse haldusjuhina).   Kommunikatsiooni töörühma all on väikese rakukesena ka podcastide töörühm ,mida veavad Marget ning PARE juhatuse liige Ilona Lott.

Kommunikatsiooni töörühma juhatuse poolne eestvedaja on Kristel Maran (ERRi juhatuse nõunik). Kontori poolelt toetavad meid nii tegevjuht Kärt kui arendusjuht Jaanika.

Kui see artikkel Sind kõnetas, siis töögrupp on avatud ka uutele liikmetele, kes soovivad PARE kommunikatsioonitegevustesse vabatahtlikuna panustada. Loe lisa töörühmade tegutsemispõhimõtete kohta ning saada oma liitumissoov aadressil jaanika@pare.ee. Lisa võib küsida kristel.maran@err.ee