TÖÖANDJATE ÜHISUS

Hoiakute ja mõtteviisi kujundamine organisatsioonis

Tööandjate ühisus ühendab tööandjaid,  kes näevad mitmekesises töötajaskonnas ja kaasavas organisatsioonikultuuris võimalust suurendada ka oma organisatsiooni edu. Mitmekesine töökeskkond, kus ühtviisi on väärtustatud nii vähema töövõimega inimesed kui ka vanema- ja nooremaealised, võõrtöötjad ning väikelapse vanemad, on eelistatud töökeskkonnaks kõrge sotsiaalse vastutustundega talentidele. Mai on mitmekesisuse kuu ning ka tööandjate ühisus suunab fookuse mitmekesise organisatsioonikultuuri kujundamisele.

Tööandjate ühisuse võrgustiku veebiseminaril räägime:

  • kuidas mitmekesisus aitab kaasa organisatsiooni edule
  • ettevõtete kogemuslugusid hoiakute ja mõtteviisi muutmisest organisatsioonikultuuris
  • jagame parimaid praktikaid vähenenud töövõimega inimeste kaasamisest tööellu

ESINEJAD

Kelly Grossthal, Eesti Inimõiguste Keskus

Kelly on töötanud mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonnas viimased kümme aastat, neist seitse aastat juhtis ta Eesti Inimõiguste Keskuse (EIK) mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonda. Nende aastate jooksul on ta koos kolleegidega käivitanud Eesti mitmekesisuse kokkuleppe initsiiatiivi, kvaliteedimärgise “Austame erinevusi” ning olnud mitmete valdkondlike materjalide ja käsiraamatute koostaja. Täna töötab Kelly valdkonna eksperdi ja koolitajana.

Kelly toob välja, et vähenenud töövõimele vaatamata soovivad paljud end tööl teostada või olla muul viisil ühiskonna täisväärtuslikud liikmed. Kõige kallimaks läheb riigile maksma inimene, kellel endal pole võimalusi panustada ja makse maksta. Tööandjad on õnneks Eestis eriliste vajaduste ja paindlikkusega arvestamisel üha tublimad, kuid alati on midagi veel õppida nii kaasamisel, töökeskkonna kohandamisel kui hoiakute muutmisel. Peamine on tahe ja süsteemsus, sest lahendused on tegelikult olemas.

Merle Liisu Lindma, Microsoft Sr HR Business Partner E + D

Eveli Punnison, Enics Eesti personalijuht, Pare Tartu tööklubi liige, kutsetunnistuse personalijuht tase 7 omanik.

Eveli ütleb, et Enicsi eesmärgiks on ettevõttes luua võimalikult mitmekesine ja kaasav organisatsioon. Siin peame silmas just laiemat perspektiivi: räägime nii soost, rahvusest, vanusest kui ka teistest omadustest. Näiteks on meie ettevõttes tööl 11 erinevat rahvust. Austame võrdse kohtlemise põhimõtteid ja meil on nulltolerants igasuguse diskrimineerimise suhtes.

AJAKAVA


9.15-9.30 kogunemine veebikeskkonnas

9.30-9.35 tööandjate ühisusest – Kärt Kinnas

9.35-10.00 Mitmekesisus toob kasu, kuid mida selleks vaja on? – Kelly Grossthal

10.00-10.25 Microsoft Eesti kogemuslugu hoiakute ja mõtteviisi kujundamisest organisatsioonikultuuris – Merle Liisu Lindma

10.25-10.50 Enics Eesti kogemuslugu mitmekesise töökeskkonna loomisest ja vähenenud töövõimega inimeste kaasamisest – Eveli Punnison

10.50-11.00 kokkuvõte


Registreerimine:  REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD
Osalemistasu:
tasuta. Seminari rahastab Euroopa Sotsiaalfond.
Toimumiskoht: Zoom, link üritusele https://us02web.zoom.us/j/85820255447

OSALEMISTINGIMUSED
NB! REGISTREERUMISEL NÕUSTUD PARE PRIVAATSUSTINGIMUSTEGA.

 

Vaata ka teisi sündmusi
02.09.2021
Tallinn
14.10.2021
Tallinn