Personalijuhtimise häkaton

Personalijuhtimise häkaton on ellu kutsutud eesmärgiga viia kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti. Häkatoniga tahame luua ettevõtetele võimaluse tuua lahendamiseks lauale just need murekohad, mis on inimeste värbamisel, hoidmisel või motiveerimisel takistuseks ja millele lahenduse leidmine pole vilja kandnud või alles ootab oma järge ning tudengitele võimaluse panna ennast proovile “päris” tööalaste väljakutsetega personalijuhtimises ning tuua uudset vaatenurka Eesti juhtimismaastikule.

Tegemist on häkatoni 10- või 18-tunnise lühendatud formaadiga, mis sisaldab endas inspireerivaid esinemisi, põnevaid väljakutseid ja ekspertidest mentorite nõuandeid.

8. aprillil toimus järjekordne personalijuhtimise häkaton, kus viisime kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti. Tegemist oli häkatoni 10-tunnise lühendatud formaadiga, mis sisaldas endas inspireerivaid esinemisi, põnevaid väljakutseid ja ekspertidest mentorite nõuandeid.

Oma teemad tõid häkkimiseks lauale tuntud era- ja avaliku sektori organisatsioonid – Swedbank, Telia Eesti, Hitachi ABB Power Grids, Tallinna Strateegiakeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Nefab ja Ülemiste City. Tudengeid tuli häkkima kõigist Eesti suurematest kõrgkoolidest – esindatud oli TalTech, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Tallinna Majanduskool.

Kohtunikepaneelis andsid tudengite tööle hinnangu PARE juhatuse esimees ja Mõjukaim Personalijuht 2020 Maria Kütt, häkatoni peasponsor Swedbank personalijuht Ülle Matt, PARE juhatuse liige Ilona Lott, Mainor Ülemiste AS juht Ursel Velve ja Incap grupi president ja Parim juht 2020 Otto Richard Pukk.

Kõik lahendused olid omanäolised ja leidlikud – tunnustati nii Tallinna Strateegiakeskuse organisatsioonikultuuri arendamise projekti „Väärtused linnatöötajateni“ kui ka Swedbankile loodud meeskonnamängu „Zoom in“. Häkatoni peasponsori Swedbanki eriauhind läks aga Nefabile loodud uudsele virtuaalsele õpilahendusele „Nefamps“. Häkatoni III kohta jäid jagama Ülemiste Cityle pakutud lahendus „Välialade kasutamine“ töötajate õuepausidele ergutamiseks ja Telia Eesti praktikaprogramm „Reinventor“. Häkatoni II koht läks Hitachi ABB Power Grids tööandja brändingu uuendusele „Bränditeekonna kohver“ ning häkatoni võtjaks kuulutati Nefabi õpikeskkonna loomine  „Nefamps“! Palju õnne kõigile!

Häkatoni tiime toetasid ja juhendasid kogenud mentorid – Meelis Malk, Estel Pukk, Palmi Lindjärv, Mari Topolev, Karin Valtson, Karin Kuimet ja Vanessa Vorteil.

Suur, suur aitäh meie peasponsorile Swedbankile! Täname ka teisi häkatoni toetajaid – Ruumi Loomine (Piret Jeedas), Grant Thornton, Swedbank, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.

Vaata 2021. aasta häkatoni teemasid SIIT.

Vaata 2021. aasta häkatoni kokkuvõtet siit:

 

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor korraldasid Eesti esimest personalijuhtimise häkatoni, kus viisime kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti.

Tegemist oli häkatoni 18-tunnise lühendatud formaadiga, mis sisaldas endas inspireerivaid esinemisi, energiapause ja ekspertidest mentorite nõuandeid. Häkatoni lõpuks koorusid välja ideed, mis on reaalselt rakendatavad ja toovad ettevõttele kasu. Neist parimad said ka autasustatud.

  • Vaata 2020. aasta häkatoni kokkuvõtet SIIT.
  • Vaata 2020. aasta häkatoni teemasid SIIT.
  • Loe osalenud ettevõtete kogemuslugu SIIT.