fbpx

Parim personaliprojekt

Konkursi eesmärk on tuua esile hästi korraldatud personalitöö mõju organisatsiooni edukusele, luua PARE liikmetele võimalused parima kogemuse vahetamiseks inimressursi valdkonnas ning tunnustada valdkonna professionaalide tööd.

Parima personaliprojekti konkursiga tunnustab Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE Eesti organisatsioonides ellu viidud uuenduslikke ja edukaid inimeste juhtimist ja arendamist ning organisatsiooni tegevust tõhustavaid projekte.

Keda oodatakse konkursile osalema?

Konkursile on oodatud osalema organisatsioone esindavad isikud või meeskonnad, kes osalevad organisatsiooni juhtimises või personalitöö projektides. Osalemine on avatud era- ja avaliku sektori organisatsioonidele. Arvesse lähevad kõik Eestis tegutsevad organisatsioonid, sõltumata nende suurusest või töötajate arvust.

Kvalifitseerumise tingimused

Konkursile kvalifitseeruvad 2022. aasta algusest kuni konkursi väljakuulutamiseni lõpetatud projektid, mis on toonud kaasa organisatsiooni juhtimises, personalitöös või selle alalõikudes kvaliteedi, tõhususe või mõjususe kasvu.

Projektide sisu ja ulatus ei ole limiteeritud, kuid konkursil varem osalenud projektid uuesti kandideerida ei saa.

Hindamiskriteeriumid

Esimeses etapis hinnatakse projekti kirjaliku tutvustuse alusel. Teise vooru saanutel tuleb teha ka projekti tutvustav video, selles asjus võtame eraldi ühendust.

Hindamiskriteeriumiteks on:

  • projekti mõju organisatsioonis (seos strateegiliste eesmärkidega, olulise probleemi lahendamine, mõju majandustulemustele, töötajate või klientide rahulolule või kogukonnale laiemalt)
  • rakendatavuse võimalus teistes organisatsioonides
  • projekti ülesehitus, selle läbimõeldus ja süsteemsus

Konkursile laekunud projekte hindab ekspertidest koosnev žürii. Žüriil on õigus vajadusel auhindu ümber jagada või mitte välja anda.

Kategooriad

Konkursil soovime tunnustada parimaid projekte järgmistes kategooriates.

  1. Kuni 200 töötajaga organisatsioonid
  2. 200+ töötajaga organisatsioonid
  3. Avaliku sektori organisatsioonid
  4. Erikategooria: soolise võrdõiguslikkuse edendaja tunnustus organisatsioonile, kes on edukalt rakendanud soolist võrdõiguslikkust edendavaid meetmeid ja põhimõtteid töökohal

Lisaks saavad PARE liikmed valida kogukonna lemmiku personaliprojekti teise vooru pääsenud kandidaatide hulgast.

Projekti esitamiseks konkursile tuleb täita ankeet, mis avaneb uuesti 2024. aasta sügisel.

Info konkursile laekunud projektidest ja konkursi tulemustest avaldatakse PARE koduleheküljel ja sotsiaalmeediakanalites.

Konkurss Parim personaliprojekt 2023

2023. aastal esitati konkursile 36 projekti 24 erinevast organisatsioonist. PARE tegevjuht Kai Saard ütles, et tänavu esitati konkursile võrreldes varasemate aastatega märkimisväärselt rohkem töid. „See tegi mõistagi tõsiselt heameelt – on näha, et inimeste arendamiseks ja organisatsioonikultuuri parandamiseks tehakse palju ära ja et seda jagatakse ka väljapoole.“

Tänavused projektid on Saardi sõnul väga eriilmelised. „Oli projekte ettevõtte juhtimiskvaliteedi arendamisest, 4-päevasest töönädalast, 4-päevase töönädala integreerimisest, töövarjutamisest, hübriidtöö lahenduste otsimisest, värbamisest ja karjäärinõustamise pakkumisest.“

Žürii tunnustas projekte neljas kategoorias.

  • Kuni 200 töötajaga organisatsioonid
  • 200+ töötajaga organisatsioonid
  • Avaliku sektori organisatsioonid
  • Eripreemia soolise võrdõiguslikkuse edendamise eest

Žüriisse kuulus PARE juhatus vähendatud koosseisus: Katri Jürine, Maria Kütt, Janika Valliste, Mari Sarjas, Martin Rajasalu, Kristiina Palm ja Tiina-Katrina Kaber.

Kuni 200 töötajaga organisatsioonide kategoorias kuulutati parimaks personaliprojektiks Estanci projekt „Eesmärgipärase hierarhia ja rollide läbipaistvuse loomine ning koosolekute efektiivistamine“. Projekti eesmärk oli luua selgus organisatsioonis juba varem kehtinud hierarhiavaba struktuuri loogikas, muuta struktuur ja rollid läbipaistvaks ning samal ajal efektiivistada koosolekute korraldust. Žürii tõstis projekti esile uudse, muutusi toetava, selgust loova ja tulemustele sihitud lähenemise eest.

200+ töötajaga organisatsioonide kategoorias pälvis võidu SOL Balticsi värbamiskampaania „Teeni lisaraha SOLis“. Projekti eesmärk oli teadvustada SOLi kui parimat töökohta lisaraha teenimise võimalusena. Läbi selle kampaania sooviti jõuda nende inimesteni, kes ei ole varem mõelnud puhastusteenindajana töötamisest ja võimalik, et isegi tundnud piinlikkust, kui ta peaks sellel ametikohal töötama. Projektitiimi sõnul oligi kampaania eesmärk võtta inimestelt maha see valehäbi. Samuti nähti selles võimalust ulatada seoses kõrge inflatsiooni ja energiakriisiga inimestele õlekõrs toimetulekuks. Žürii sõnul puudutas projekt suurt hulka inimesi ega jäänud ainult ettevõtte keskseks, hinnati ka raamist välja mõtlemist ja seda, et propageeriti lihtsa töö tegemist ühiskonnas. Samuti hinnati sisemiste ressursside kasutamise oskust.

Avaliku sektori organisatsioonide kategoorias tunnustati aga Viru Vangla personaliprojekti „Vabadusevalvuri jooks ja elamuspäev“. Lisaks heategevusele, turvalisuse tagamisele, füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele oli projekti eesmärk tõsta Ida-Virumaa piirkonna töö- ja elukeskkonna atraktiivsust, pidurdada nooremaealiste väljavoolu ning piirkonna eelisarendamise abil vähendada mahajäämust teistest Eesti piirkondadest, kasvatades samal ajal atraktiivse tööandja brändi. Žürii hindas seda, et projektil on mõju nii tööandja kuvandi loomisele kui ka kogukonnale laiemalt.

Eripreemia proaktiivse tegevuse eest naiste kaasamisel tehnoloogiavaldkonda ja sellega soolise võrdõiguslikkuse edendamise eest pälvis Telia projekt „Women in Tech“. Projekti eesmärk oli kirjeldada organisatsiooni juhtimistasandid ja joondada need juhtimisraamistikuga.

Tutvu ka teiste konkursile esitatud personaliprojektidega. Need tööd, mis on videoga lingitud või millel on joon all, pääsesid oma kategoorias teise vooru, kus tuli teha video. Kategooriate võitjate videod leiad eespool tekstist.

200+ töötajaga organisatsioonid – võitis SOL Baltics

Ericsson Eesti, “Young Professionals Program 2022, Ericsson Eesti AS kohalik juhtide järelkasvu projekt”

Postimees Grupp, “Pilootprojekt “Suvi 4.6”

Elisa, “Elisa eesmärkide saavutamine läbi süstemaatiliseõppimise ja igapäevase eksperimenteerimise”

Apranga, “Vaimse Tervise Mentorite kogukond”

Tallinna Linnatransport, “TLT tegevuste aastaring”

CMA CGM Global Business Services, “Töötajakogemuse disain”

Euronics (Sandmani Grupp), “Euronicsi tööandja kuvand 1.0”

Euronics (Sandmani Grupp), “Personaliprotsesside digitaliseerimine, HRIS kasutuselevõtmine”

Eurora Solutions, “Eurora väärtuste kokkuleppimine”

Postimees Grupp, “Meediamaja töövarjukuu”

Nortal, “Kompetentsi- ja arengu juhtimine organisatsioonis”

Telia, “Juhtimistasemete kirjeldus – juhtimistegevused ja fookused”

Lidl Eesti, “LidlShip juhtide arenguprogramm „Tulemuslik meeskonna juhtimine ja arendamine: Boost Your LIDLSHIP Knowledge””

Lidl Eesti, “Praxis day“ ehk „Treeningpäev poes”

Elisa, “4-päevane töönädal”

Tallinna Lennujaam, “Töövarjukuu AS-is Tallinna Lennujaam”

Eesti Energia, “Tervisedenduse valdkonna käivitamine”

Eesti Energia, “Mobiilse puhkehaagise kasutuselevõtt Estonia kaevanduses”

Eesti Energia, “Enefit Academy”

Eesti Energia, “Eesti ülene värbamiskampaania “Vali töö, mis paneb pirni põlema””

Eesti Energia, “Haridus- ja toetusprogramm “Lae end!””

Avaliku sektori organisatsioonid – võitis Viru Vangla

Sotsiaalministeerium, “Hübriidtöö põhimõtted ja nende rakendamine”

SMIT, “Karjäärinõustamine smitikatele ja kandidaatidele”

Elora Keila Haigla AS (sh. Elora Hiiu Haigla AS ja Elora Maardu Haigla AS), “Organisatsiooni areng läbi brändingu ja töökultuuri muutuse”

Kaitseressursside Amet, “Kaitseministeeriumi valitsemisala personaliteenuste konsolideerimine”

PRIA, “Enesehoiukoolitused”

PRIA, “Viis energiapäeva igale priakale”

Sotsiaalministeerium, “Haldusala juhtide esimene konverents “Juhtimiskirg””

SMIT, “Õnneprogramm ehk initsiatiiv tööõnne kasvatamiseks”

Maksu- ja Tolliamet, “Teadmiste järjepidevuse ja karjääri toetamine tolliosakonnas”

Kuni 200 töötajaga organisatsioon – võitis Estanc

Cleveron, “RESTART”

Milrem Robotics, “Karjäärimudeli loomine”

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kuulutas eile, 6. aprillil PARE konverentsi eelõhtul välja konkursi „Parim personaliprojekt 2022“ võidutööd.

Konkursiga „Parim personaliprojekt“ tunnustab PARE viimase aasta jooksul organisatsioonides ellu viidud uuenduslikke ja edukaid inimeste juhtimist ja arendamist ning organisatsiooni tegevust tõhustavaid projekte.

Sel aastal esitati konkursile 12 projekti seitsmest erinevast organisatsioonist. PARE tegevjuht Kai Miller ütles, et tänavu esitatud projektid on kõige rohkem seotud juhtimiskvaliteedi edendamise, sisseelamisprogrammide ja värbamisega. „Lisaks on hea meel, et ettevõtted soovivad arendada ka töötajate digioskusi ja luua põnevate projektide kaudu organisatsioonis kõigi vahel võrdseid võimalusi.“

Personalivaldkonna ekspertidest koosnev žürii tunnustab lisaks esikohale ettevõtteid neljas erikategoorias.

  • Eripreemia võrdsete võimaluste loomise eest
  • Eripreemia juhtimiskvaliteedi edendamise eest
  • Teenusepakkuja eripreemia
  • Eripreemia hea algatuse eest

Parimaks personaliprojektiks tunnistati Politsei- ja Piirivalveameti tööampsude projekt. Projektil oli mitu eesmärki.

  1. Tuua PPA-laste tööellu vaheldust ning pakkuda neile võimalust end arendada ja proovile panna igapäevatööst erinevates projektides või ülesannetes.
  2. Leida abikäsi ja projektides kaasalööjaid kõigist Eestimaa otsadest, et leida uusi mõtteid ja luua mitmekülgsemaid projektimeeskondi.
  3. Kaasata PPA-lasi senisest veelgi enam projektipõhistesse ettevõtmistesse.

Projekt vääris žürii sõnul võitu seetõttu, et on lahendatud organisatsiooni jaoks suur probleem lihtsate ja nutikate vahenditega – see on võit nii töötaja kui ka organisatsiooni jaoks.

Eripreemia võrdsete võimaluste loomise eest pälvis Eesti Energia projekt „Eesti ja inglise keele kohvikud“. Eesti Energia ettevõttel Enefit Poweril on eesmärk olla aastal 2025 kolmekeelne organisatsioon ja keelekohvikud töötati välja selleks, et toetada töötajate keeleõpet. Mitmed töötajad on tänu kohvikus eduelamuse kogemisele saanud innustust asuda õppima eesti või inglise keele kursusel. Keelekohvikud on hea võimalus rääkida võõrkeeles, õppida teineteist paremini tundma ning see loob eeldused heaks ettevõtte brändisaadikuks kujunemiseks ning suurendab töötajate pühendumust ja seeläbi konkurentsivõimet.

Eripreemia juhtimiskvaliteedi edendamise eest pälvis Eesti Töötukassa juhtide arenguprogramm. Projekti eesmärk oli toetada terviklikku juhtimiskompetentside arendamist ning mentorlusele tugineva juhtimiskultuuri kasvamist. Juhtide arenguprogramm koosneb kolmest osast – juhi baasoskuste õpe, mentorõpe ja talendiprogramm.

Teenusepakkuja eripreemia pälvis VideoCV, kes paistis silma VideoCV tööriista juurutamisega Eesti Energias ja Ericssonis.

Eripreemia hea algatuse eest pälvis Swedbanki projekt „Tasuvahemike avalikustamine Swedbank grupi Eesti ettevõtetes“. Projekti eesmärk oli suurendada läbipaistvust Swedbanki tasustamispõhimõtetes, mis toetab nii väliseid värbamisi, sisemisi karjääriliikumisi, tasuvestluste läbiviimist ning sisemise palgaõigluse suurendamist. Samuti oli soov olla ees eeskujuks teistele ettevõtetele turul ja teha vajalikud sammud enne, kui seda seadus nõuab.

2021. aastal esitati konkursile 18 projekti 13 erinevast organisatsioonist. Kärt Kinnas, PARE tegevjuht: „Sel aastal laekunud personaliprojektides on enim projekte seotud kaugtöö korraldamisega, töötajate tervise ja heaolu edendamisega või uuenduslike õppimislahendustega. On hea meel tõdeda, et aina rohkem pööratakse organisatsioonides tähelepanu juhtimiskultuuri edendamisele ja töötajakogemuse loomisele.“

Tutvu esitatud projektidega:

Coursy Uue töötaja virtuaalne sisseelamine Elisas
Eesti Energia Digitaalse töökultuuri edendamine
Eesti Energia Juhtide suveakadeemia 2020
Eesti Energia Töötajakogemuse edendamine
Elisa Igapäevajuhtimise moodul
Guava HR Tasuta kriisikommunikatsioon ettevõtetele
Häirekeskus Vaimse tervise esmaabikapp
Helmes Eduka kaugtöö eksperiment
InCap Peresõbralik tööandja
Kaitseministeerium Julgeolekukuu
Luminor Digiplatvormi TeamTailor juurutamine
SEB Tervisekindlustus töötajatele
SMIT Klikga smitikaks
Swedbank Julge hoolida
Swedbank Linkedin Learning juurutamine
Swedbank Organisatsiooni toetamine Covidi ajal
Telia #kooskodus
Telia Terves kehas terve vaim

Parimaks personaliprojektiks tunnistati Häirekeskuse “Vaimse tervise esmaabikapp”

2020. aastal esitati konkursile 15 projekti 12 erinevast organisatsioonist. Kärt Kinnas, PARE tegevjuht: „Konkursile laekunud personaliprojektid peegeldavad tööandjate 2019. aasta väljakutseid tööjõupuudusele lahenduste otsimisel. Värbamises loodi silmapaistvaid lahendusi ning rohkem pöörati tähelepanu tööandja brändingule. Ka töötajate heaolu ja arengu toetamine on olnud tööandjate fookuses. Avaliku sektori organisatsioonid on panustanud personalitöö efektiivsemale korraldamisele.“

Personalivaldkonna ekspertidest koosnev žürii valis 3 finalisti:

Parimaks personaliprojektiks tunnistati Politsei- ja Piirivalveameti värbamisprojekt „Tagasiotsitavad“, mille eesmärgiks oli tuua tagasi PPA ridadesse endised politseiametnikud ja piirivalvurid, kes on mingil põhjusel teenistusest on lahkunud. Projekti tulemusena naasis teenistusse 61 inimest ning hoiti kokku 1,5 miljonit eurot.

PARE juhatuse aseesimees ja žürii liige Veiko Valkiainen tundis heameelt, et žürii oli otsuses üksmeelne. „Politsei- ja Piirivalveameti endiste töötajate värbamise projektist joomistus selgelt välja, et inimestele läheb korda töö kui kutsumus ja teisalt soojus, millega endine tööandja oma varasemaid töötajaid tagasi ootas.  See on siiras ja ehe! Tubli töö, Politsei- ja Piirivalveamet! „ tunnustab Veiko Valkiainen.

 

Parim personaliprojekt aastatel 2000-2019

  • 2000: Hansapank, projekt e-koolitus.
  • 2001: Äripäeva Kirjastus, kodubüroo
  • 2002: Justiitsministeeriumi vanglate osakond, Keskvangla sulgemine ja Vanglate Keskhaigla liitmine Tallinna Vanglaga
  • 2003: AS Sampo Pank, mentorlus Sampo Pangas
  • 2004: Tallinna Kaubamaja AS, Rõõmsameelsem ja proaktiivsem teenindamine Kaubamajas
  • 2005: AS If Eesti Kindlustus, Tooteteadlik ja ennastjuhtiv Ifi töötaja
  • 2006: 1) Suurettevõtete kategoorias: OÜ Playtech Estonia, Playtech Academy  2) Väikeettevõtete kategoorias: OÜ Q Vara, Juhtimiskoolitus läbi Paide Triatloni korraldamise
  • Ei toimunud aastatel 2007-2013
  • 2014: ISS Eesti, “Erivajadusega inimeste värbamine ISS Eesti näitel”
  • 2015: Ericsson Eesti, “Terviseakadeemia”
  • 2016: Enics Eesti, “Lisaoskustepõhine kvalifikatsioonisüsteem-paindlik tööjõud tootmises “
  • 2017: Maksu- ja Tolliamet, „Euroopa Liidu eesistumismeeskonna loomine ja arendamine“
  • 2018: Swedbank, “Seeniorkogemusega digipraktikandid”.
  • 2019: SEB Pank, „Digiakadeemia“