PARIM JUHT

Juhtimiskvaliteet on oluline, kuna juhi tegevusest sõltub inimese pühendumus ja lojaalsus, töö tähenduse loomine, inimeste potentsiaali rakendamine ning organisatsiooni arengu- ja konkurentsivõime. Hea inimeste juhtimine on pidev sihiteadlik tegutsemine, mis on kooskõlas organisatsiooni, ühiskonna ja inimese eesmärkidega. PARE on inimeste hea juhtimise eestkõneleja, väärtustades edukaid praktikaid ja tunnustades parimaid juhte.

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE koos partneritega: Pärnu Konverentsid ja Äripäev korraldab konkurssi PARIM JUHT.

Konkursi eesmärk on väärtustada Eestis tegutsevate organisatsioonide juhtide hulgas tarka ja väärtuspõhist inimeste juhtimist ning toetada inimeste juhtimise arendamist parimate edulugude ja eeskujude tunnustamise ning esile tõstmise kaudu.
Konkurss soovib ühiskondlikul tasandil juhtida tähelepanu inimeste juhtimise olulisusele organisatsiooni tulemuste saavutamisel, tõsta  juhtimiskvaliteeti  ning koos sellega Eesti tööelu kvaliteeti.

“Kui sa tahad teada, milline on inimene tegelikult, siis vaata hoolikalt,
kuidas ta kohtleb endast allpool olevaid inimesi, mitte aga endaga võrdseid.”
(J. K. Rowling, „Harry Potter ja tulepeeker”, 2000)

4. septembril 2020 selgus Pärnu juhtimiskonverentsil tiitli Parim Juht 2020 võitja, kelleks osutus elektroonikatööstuse Incap Grupi juht Otto Richard Pukk, kes oskab ettevõtet kasvatada ja müüte murda.

“Tegu oli millisekunditega, aga üks edestas teisi, ja see oli Otto, ütles auhinda üle andes eelmise aasta parim juht Jaanus Vihand.

Konkursi nominentideks olid tänavu veel kaitseväe juht Martin Herem ja Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak.

Tööstusettevõtte Incap kiirele kasvule juhtimise ja elektroonikatööstuse valdkonna eest kõnelemise kõrval murrab Pukk mitu juhtimisalast müüti. Tööandjate keskliidu juht Arto Aas ütles, et võitja puhul on sümpaatne ja ka ainulaadne, et ta tegutseb Saaremaal nii lokaalselt kui rahvusvaheliselt ehk kogu Incap Grupi juhina. „See tõestab, et ka Eestis on tööstusettevõtetel võimalik edukalt tegutseda,“ märkis Aas.

Lisaks murendab Pukk iganenud arusaama, et tootmisettevõtte juhtimine peab olema hierarhiline ja autoritaarne. „Mulle meeldib tema põhjamaine suhtumine juhtimisse ja juhikultuse puudumine,“ kommenteeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. „Igaüks ei sobi juhiks, kuid kohati on juhte lihtsam asendada kui tippspetsialisti.“

Samuti esindab Pukk eelmisel aastal parimaks valitud ja žüriis osalenud Jaanus Vihandi hinnangul kaasaegse juhi parimaid omadusi. See tähendab, et inimeste ja töötajate (ära)kasutamise asemel neid kasvatatakse ja arendatakse, mikromanageerimise asemel usaldatakse kolleege ja antakse neile vabadust ning delegeeritakse vastutust.

Organisatsioonikultuuri ehitamist tõi esile ka personalijuhtimise ühingu PARE juht Kärt Kinnas, kelle sõnul on konkursi võitja tugevus inimkeskse organisatsioonikulutuuri loomine. „Ta usaldab oma inimesi ning on edukalt juurutanud detsentraliseeritud juhtimismudeli ja peab väga oluliseks esmatasandi juhtide arendamist, mis kasvatab organisatsiooni juhtimiskvaliteeti,“ kommenteeris Kinnas.

Veel panustab Pukk elektroonikatööstuse erialade populariseerimisse, mille võttis südameasjaks elektroonikatööstuste liidu volikogu juhiks saades läinud aastal.