fbpx

Mentorlus

PARE on arenguplatvorm personalivaldkonna spetsialistidele ja juhtidele. Lisaks kogukonda liitvatele sündmustele ja valdkonnas edasiarenemist toetavatele arenguprogrammidele pakume võimalust nn vajaduspõhiseks ehk on-demand mentorluseks, kus PARE liige saaks individuaalsetele vajadustele vastavat tuge valdkonnas kogenud vabatahtlikult mentorilt.

Kellele on mentorlus mõeldud ja millist väärtust see loob?

Mentorluse alus on õppimist ja arengut toetav partnerlussuhe kahe liikme vahel, kellest ühel on ulatuslik kogemus ja teisel soov õppida.

Mentee‘na saad mentorlusest tuge oma tööalaseks arenguks või konkreetsemates väljakutsetes nii personalivaldkonnas kui laiemalt inimeste juhtimise teemadel.

PARE mentorite hulka kuuluvad personalivaldkonnas ulatusliku kogemusega liikmed, kes on valmis vabatahtlikult oma teadmust teiste arengu toetamiseks jagama.

Millised on koostööpõhimõtted?
  • Mentorlus on pro bono ehk nii PARE liikmest (organisatsioonid) mentee‘le kui ka mentorile ilma tasuta.
  • Mentorsuhte maksimaalne pikkus lähtub poolte vajadustest ja võimalustest, ent orienteeruvalt arvestatakse ca 6 kuu pikkuse koostööga sammuga 1 kohtumine kuus.
  • PARE roll on viia mentor ja mentee omavahel kokku, edasist omavahelist suhtlust ja selle sisu koordineerivad mentor ja mentee.

Kuidas valida mentorit ja registreerida end tasuta mentorlusele?
  • Tutvu lehe allosas olevate PARE liikmetega, kes on valmis mentorina Sinu arengusse panustama
  • Vali välja paar-kolm mentorit, kelle puhul näed, et nende taust ja kogemus võiksid Sulle väärtust luua
  • Täida allolev ankeet, kus tood välja oma ootused ja tööalased väljakutsed ning eelistused mentori osas
  • Jää ootama vastuskirja, kus antakse infot järgmiste sammude kohta ja võimalusel viiakse Sind peatselt ühega valitud mentoritest kokku. Edasised kokkulepped kohtumisaegade ja sisu osas saate teha juba omavahel.

 










    PARE liige:

    NB: Tasuta mentorlust pakutakse PARE organisatsioonidest liikmetele. Liitumisinfo leiad kodulehe päisest.

     

    Tutvu PARE mentoritega

    Elina Meidla

    Elina Meidla on personalivaldkonnas töötanud pea 15 aastat. Personalitöö pisiku sai ta Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonnas juhiabina töötades. Osakonna töötajate värbamine, sisseelamise korraldamine, juhtide toetamine personalitöö osas olid teemad, mis panid silma särama.

    Elina on töötanud nii era- kui avalikus sektoris:  kaubanduse (LPP Grupp), hariduse (SA Innove) ja siseturvalisuse valdkonnas (Häirekeskus). Tema suurimaks töörõõmuks ja edukogemuseks on olnud Häirekeskuses personalisoakonna loomine ja valdkonna süsteemne, eesmärgipärane arendamine, mis andis Eesti jaoks eluliselt tähtsale organisatsioonile uue hingamise. Häirekeskuses sai loodud ka esimene virtuaalne vaimse tervise esmaabikapp, mis pälvis PARE parima personaliprojekti auhinna. Praegu juhib Elina personaliteemasid globaalse logistika valdkonnas – DSV Estonia kontoris.

    Elina usub mentori rolli ja on omandanud oskused ning teadmised Fontese mentorite arenguprogrammis ning Ivar Luki coaching‘u meistriklassis. Teda iseloomustab julgus ja pealehakkamine muudatuste algatamisel ning elluviimisel. Elina südameasjaks on ajakohase organisatsioonikultuuri kujundamine ja juhtimiskvaliteedi tõstmine organisatsioonides.

    Juhi roll on määrava tähtsusega – just seetõttu peab ta oluliseks juhtide toetamist, inspireerimist ning iseenda hoidmise oskuste arendamist.

    Vaata lisa Elina Linkedini profiilist.

    Estel on pikaajalise rahvusvhaelise personalijuhtimise kogemusega fintants- ja tehnoloogia valdkonnas (Fiizy, Bigbank, Tallinna Vesi, Eurora). Tema fookuses on olnud peamiselt muudatuste juhtimine, töötajakogemus ja tööandja bränd, piiriüleste personaliteenuste arendamine jmt. Ta on generalistina täitnud kõiki personalivaldkonna rolle ning ärijuhina vastutanud müügi, klienditeeninduse ja turunduse eest. Mentorina ja karjäärinõustajana on ta olnud tegev ligi 15 aastat.

    Estel oli 2020-2022 PARE juhatuse liige.

    Vaata lisa Esteli LinkedIni profiilist.

    Evely Gorobinski on omandanud bakalaureuse kraadi EBSis rahvusvahelises ärijuhtimises ning magistrikraadi Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal. Inimeste ja tiimide juhtimine on olnud Evely tööks juba üle 20 aasta, sellest viimased 16 aastat on ta olnud pühendunud personalijuhtimise valdkonnale. Töötajate heaolu, rõõm tehtavast tööst ja lihtne hoolimine igast inimesest on viinud teda sügavamalt kokku tööohutuse ja töötervishoiu teemadega. Evely on juhtinud mainitud valdkondi nii teenindus- kui tootmissektori rahvusvahelistes suurettevõtetes. Praegune töö SOL Baltics OÜ Baltikumi personali- ja kvaliteedijuhina on andnud Evelyle suurepärase võimaluse juhtida tiime ja arendada ettevõtet nii Eestis, Lätis kui Leedus. PARE kaudu on Evely olnud viimased 11 aastat vabatahtlik panustaja Eesti personalijuhtimise ning inimeste juhtimiskvaliteedi arendamisse nii töörühmades kui juhatuse liikme ja juhatuse esimehena. Mentorina aitab ta aga edendada juhtimiskvaliteeti Eesti erinevates ettevõtetes. Evely omab personalijuhi 8. taseme kutsetunnistust ning ta on pälvinud PARE tunnustuse kui Südamega Arendaja.

    Vaata lisa Evely LinkedIni profiilist. 

    Helle on oma olemuselt toetaja ja julgustaja,  osates arengut esile kutsuda ja edasiminemist ärgitada. Tema lemmikteemad personalimaailmas seostuvad  organisatsioonikultuuri ja arendussüssteemide loomisega avalikus sektoris. Helle on juhtinud projekte palgasüsteemi väljatöötamiseks, hooldustöötaja hea tava loomiseks, juhendamissüsteemi loomiseks, sisekoolitussüsteemi loomiseks, ajahaldusprojekti asutuse tööajakasutuse kaardistamiseks jne.

    Ta on olnud arengupartneriks rohkem kui kümnele juhile ja tippspetsialistile.  Helle sõnul on arenemise teekond alati äärmiselt põnev ja üllatusterohke ja minemist väärt!

    Vaata lisa: https://hellesaaremagi.wixsite.com/helle

    Helsul on personalijuhi kogemust üle 20 aasta. Ta on personalijuhina töötanud finantssektoris (Sampo Kindlustus, Tallinna Pank, Hansapank), lennunduses (Estonian Air), sõidukite jaeäris (Amserv Grupp) ja elutähtsa teenuse pakkumise sektoris (Tallinna Vesi).

    Personalijuhtimises käivitavad Helsu  kõige enam järgmised teemad: tööandja bränding, töötaja kogemuse juhtimine, järelkasvu planeerimine, juhtide ja meeskondade arendamine, sisekommunikatsioon  ja  organisatsioonisisesed arenguteed. Personalitöös on Helsu arvates oluline kirjutada koos meeskonnaga organisatsiooni lugu, ambitsioon värvata  meeskonda vaid oma ala parimaid ning ehitada süsteemselt üles töötajate arendamine. Süsteemsus, süsteemsus , süsteemsus ja palju head emotsiooni!

    Hels on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja õppinud lisaks psühholoogiat. Hels on NLP Practicioner ja  veendunud NLP tööriistade kasutaja. Ka  erinevad coachingu arenguprogrammid ja kursused on andnud julgust tegutseda organisatsioonisisese coachina ja toetada  vähesema kogemusega personalijuhte mentorina.

    Hels oli 2020-2022 PARE juhatuse liige.

    Vaata lisa Helsu LinkedIni profiilist. 

    Indrekul on enam kui 20 aasta pikkune kogemus organisatsiooni arendamise, kvaliteedi- ja personalijuhtimise valdkonnas. Ta on olnud ametis Eesti Pangas ligi 15 aastat, töötades nii organisatsioonianalüütiku, kvaliteedi- kui personalijuhina, koordineerinud Rahandusministeeriumis Euroopa Sotsiaalfondi vahendite kasutamist Eesti avaliku sektori institutsionaalse arengu kui organisatsioonide juhtimise edendamiseks ning Põllumajandusameti üldosakonna juhina vastutanud kõigi tugitegevuste toimimise eest. Aga üks ägedamaid juhtimiskogemusi pärineb Indrekul veel ülikooliajast kui ta aastatel 1992-1993 juhtis Tartu Ülikooli üliõpilaskonna valitsust.

    Alates 2017. aasta novembrist on Indrek ametis Eesti Rahvusraamatukogu personalijuhina, kus ta vastutab nii personalijuhtimise kui ka organisatsiooni üldise juhtimissüsteemi ajakohasena hoidmise ja arendamise eest.

    Indrek on ICF Estonia liige, sertifitseeritud ja praktiseeriv juhtimiscoach. Indrekul on varasemast väga hea kogemus organisatsioonide juhtimissüsteemide loomisest (juhtis koostamist Eesti Pangas, osales nii Põllumajandusameti kui ka Maaeluministeeriumi valitsemisala ülese süsteemi loomisel) ning kvaliteedijuhtimise korraldamisest (juhtis Eesti Panga sularaha ja turvavaldkonna protsesside kaardistamist ning valdkonna sertifitseerimist ISO 9001:2000 nõuetele vastavalt).

    Indrek on hariduselt avaliku halduse magister, lisaks on ta läbinud Tartu Ülikooli õpetajakoolituse. Lisaks on ta läbinud Räpina aianduskoolis maastikuõpetuse eriala ning selle edukalt lõpetanud 2010. aastal.

    Vaata lisa Indreku LinkedIni profiilist. 

    Ilona töökogemus kujutab endast enam kui 25 aastat erinevates ärivaldkonna rollides ja seejärel organisatsiooni ning inimeste arendamise funktsioonide eestvedamist. Ta on töötanud peamiselt erasektoris, kuid alustas omal ajal avalikust sektorist.  Ilona tööalaseid valikuid iseloomustab soov aidata läbi viia või  ellu kutsuda vajalikke põhjalikke  muudatusi organisatsioonides (reeglina seotud omanike vahetusega, ühinemise või omandivormi muutumisega jne), mis toimivad multikultuurses keskkonnas nagu näiteks 42 erinevat rahvust GCC & Pakistani meeskonnas ( GCC= Pärsia lahe koostöökogu liikmesriigid: Qatar, Kuwait, Saudi Araabia, Omaan, Bahrain, Araabia Ühendemiraadid).

    Personalijuhtimise valdkonnas on ta läbi teinud pea kõik rollid ja hetkel töötab konsultandina ning interim juhina.

    Ta on väga palju õppinud eri kultuuridest ning töötanud ja elanud enam kui 40 riigis. Mentorina ja coachina on Ilona kaasa aidanud viimased 15 aastat ettevõtte sees ja erinevates MTÜ-des. Väljaõppe on Ilona saanud Sheppard Moscow Coaching kursuselt Londonis, Cubiks Personality  Assessor ja PDI Ninth House kursuselt Pariisis. Olen Chartered Institute of Personnel Associate (CIPD) liige.

    Ilona oli 2020-2022 PARE juhatuse liige

    Inga on personalivaldkonnaga seotud olnud aastast 2007.  Tal on pikaajaline personalitöö kogemus info- ja digmeedia ettevõttes Nobel Digital ning 2018  tegi ta kannapöörde liikudes personalijuhiks tootmisettevõttesse Bellus Furniture OÜ.

    Nende aastate jooksul on Inga vastutanud nii personalialase dokumentatsiooni kui ka kogu ettevõtte personalistrateegia loomise ja elluviimise eest.

    Tema jaoks on hästi tahtis tööõnne teema- inimene võiks olla õnnelik  ka tööl olles ja oma tööd tehes 😊

    Vaata lisa Inga LinkedIni profiilist.

    Janika on personalivaldkonnas töötanud kogu oma teadliku tööelu, millest viimased 13 aastat personalijuhina.  Viimasel paaril aastal on tema töölaual olnud nii personalitöö digitaliseerimise, väärtuspõhise juhtimise kui tööandja brändinguga seotud teemad. Janika on ka ise igapäevaselt  üsna hands on personalitöös sees, hoiab ennast kursis nii tööõigusega ja aitab korraldada Coop panga töötajatele mõeldud üritusi. Üle kõige meeldib talle aga suhtlus inimestega, nende kuulamine ja vajadusel nõustamine. Tema motoks on läbivalt, et kõige olulisem on inimene oma rõõmude ja muredega ja seejärel tuleb kõik muu.

    Janika on 2020-2024 PARE juhatuse liige.

    Vaata lisa Janika LinkedIn profiilist.

    Joole on töötanud personalivaldkonnas ca 20 aastat – spetsialistina, värbajana, sisekoolitajana, personalijuhina.  Ta on saanud töötada erinevates valdkondades – tootmine, teeninuskeskus, logistika, IT, pangandus. Ta on  töötanud ka 2,5 aastat Portugalis personalijuhina IT ettevõttes.

    Joole on saanud olla mitmes ettevõttes üksi vastutaja personali valdkonna eest ning panustada paljude ettevõtete kasvamisse ja arenemisse, läbi juhtide ja töötajate toetamise.

    Mentorluse osas on tema tugevamad valdkonnad:

    • Tööandja branding
    • Töötajate sisseelamise toetamine
    • Arendav juhtimine s.h juhtide arendamine ja töötajate rahulolu,
    • Ettevõtte kultuuri elluviimine
    • Värbamine

    Joole tegemistest saab lisa lugeda tema kodulehelt ning LinkedIni profiililt.

    Kairi Nodapera töökäik on olnud mitmekesine, tal on kogemust erinevatest ärisektoritest ja personalivaldkonna tahkudest. Kairil on pikaajaline kogemus personalijuhi, juhtkonna liikme ja juhtide nõustajana. Viimaste aastate jooksul kuulus ta PARE juhatusesse, kus juhtis HR Laborid töörühma, mis pakkus rätsepatööna loodud töötubade teenust ühingu liikmetele.
    Kairi on töötanud omajagu aastaid koolitajana, värbajana, viinud läbi töötubasid, aidanud mentorina kolleegidel kasvada ning omandanud coachi oskused, mis on oma lihtsuses geniaalsed ning kattuvad tema mõttemaailmaga. Nimelt usub ta, et meis kõigis on peidus tõeline tarkus, mõnikord on lihtsalt vaja häid küsimusi ja uudishimu, et see esile tuua.
    Kairi pakub lahendustele suunatud vestlusi, mida toetab elukogemus, eluterve ja jalad maas maailmavaade.
    Lisaks TTÜ magistrikraadile on ta diplomeeritud matkajuht ning aktiivne hobimatkaja. Ta on valmis mentorluse sessioone läbi viima nii silmast – silma kohtudes (võimalusel), veebis, kui ka looduses/pargis jalutades.

    Kairi edasiviivaks jõuks on uudishimu elu, inimeste ja maailma vastu!

    Vaata lisa Kairi LinkedIn profiilist.

    Katrin on Katrin on Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse personalijuht  (varasemalt Sotsiaalministeeriumi ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse personalijuht), kes on personalivaldkonnas toimetanud nii era kui avalikus sektoris. Lisaks on ta töötanud koolipsühholoogina. Katrin on õppinud psühholoogiat nii bakalaureuse kui magistritasemel. Ta on motiveeriva intervjueerimise ja treeningu assotsiatsiooni EMITA üks asutajaliige, samuti täiendanud end kovisiooni vallas. Ta on olnud tegev nii Eesti eesistumise personalistrateegia kui mitmete teiste riigiüleste personalivaldkonna strateegiate töörühmade juures. Samuti olnud arengunõustaja riigi tippjuhtide juhtimistalentide järelkasvuprogrammis.

    HR valdkonnas on toimetanud erinevate teemadega ja need kõik pakuvad endiselt ühtviisi rõõmu, aga eriti panevad silma särama arendustegevused ja muudatuste juhtimine.

    Vaata lisa Katrini LinkedIni profiilist.

    Katrina on üle kümne aasta tegutsenud personalijuhtimise valdkonnas erinevates rollides, alates PAREs valdkonna arendamisest kuni äriettevõtete  (Omniva, Eesti Energia) personalistrateegiate koostamise ja elluviimise tagamiseni. Õppinud on riigiteaduseid, majandust kui ka organistasioonikäitumist.  Südame teemadeks on organisatsioonide arendamine, uuenduste/muudatuste käivitamine ning inimeste potentsiaali avamine, et toetada igaühe ning seeläbi äride õnnestumist, et muuta meie kõigi ja seeläbi ka klientide elu järjepidevalt paremaks.

    HR valdkonna inimene pühendab palju energiat teiste heaks ning puutub kokku paljude eriliigiliste väljakutsete ning teemadega, seetõttu on eriti oluline oskus hoida isiklikku tasakaalu erinevate eluosade ja teemade vahel, Katrina hea meelega aitab ka nendel teemadel mõtiskleda.

    Katrina on läbinud Practicioner Diploma in Executive Coaching programmi ning karjäärinõustamise väljaõppe.

    Vaata lisa Katrina LinkedIn profiilist.

    Kerstin on Coop Eesti Keskühistu personalidirektor. Tal on personalitöö kogemust pisut üle 20 aasta, millest 19 aastat juhtinud ka oma personalitiimi ja kogunud sellest väärtuslikke juhtimissituatsioone. Kerstin on varasemalt töötanud avaliku teenistuse asutustes, kus on üheks olulisemaks tööülesandeks olnud alati ka juhtide nõustamine ja arendamine. Täna on Kerstini ülesandeks lisaks personaliosakonna juhtimisele ja keskühistu personalitöö vedamisele ka Coop Eesti juhtide koolitamine üle Eesti ja nende toetamine ning nõustamine on jätkuvalt tema igapäevatöö osa.

    Personalitöös on Kerstin mitmeid kordi pidanud asutusse sisenedes alustama selle nullist ülesehitamist ning viinud personalisüsteemid ja protsessid uuele, kaasaegsele tasemele. Oma töös on Kerstin kokku puutunud alates töö analüüsi projektidest, ametikohtade hindamisest, koolitus- ja arendussüsteemide loomisest kuni mentorlussüsteemide, sisseelamisprogrammide, juhtide kompetentsimudelite loomise ja 360 kraadi hindamiseni. Sinna vahele jäävad ka kõik klassikalised personalitegevused alates värbamisest kuni töösuhetega seotud teemadeni.

    Kerstin on hariduselt avaliku halduse magister ja ta on olnud ka PARE juhatuse liige.

    Vaata lisa Kerstini LinkedIn profiilist. 

    Krista on Lindströmi Eesti, Läti ja Leedu personalipartner. Ta on personalivaldkonnas tegutsenud üle 10 aasta ning suurema osa sellest vastutanud kõikide personalitöö protsesside eest rahvusvahelistes ettevõtetes nii Eestis kui kogu Baltikumis. Kogemustepagasis on personalitöö juhtimine nii tootmise, müügi kui klienditeeninduse valdkonnas. Lindströmis alustades pea 3 aastat tagasi, sai ta hakata ise üles ehitama personali strateegiat ning lükata käima erinevaid protsesse, muuhulgas näiteks tulemusjuhtimise protsess, värbamised, tasu ja motivatsioonisüsteemide loomine ning arendamine.

    Viimased 7 aastat on ta omandanud kogemusi muudatuste juhtimise valdkonnas juhtides personaliprotsesse kui ettevõtted on kasvanud, kahanenud ja ühinenud teiste ettevõtetega. Kristale kõige südamelähedased teemad on tööandja maine kujundamine, muudatuste juhtimine, motivatsiooni ja tasusüsteemide arendamine ning juhtide kompetentside ja liidrioskuste arendamine.

    Krista on olnud mentoriks oma organisatsiooni siseselt ning täna on käima lükkamas mentorite programmi viimaks selle uuele tasemele. Tal on personalijuhi 6. taseme  kutsetunnistus.

    Vaata lisa Krista LinkedIn profiilist.

    Kristel Maran on enamikest PARE mentoritest pisut teistsuguse taustaga. Tal on nüüdseks ligi 5-aastane kogemus personali-ja koolitusvaldkonnas. Sellele eelneb 15 aasta pikkune kogemus turundus-ja kommunikatsiooni valdkonnas meedias. Kristel on töötanud üle 20 aasta Eesti Rahvusringhäälingus ja näinud, kuidas ETVst on arenenud suur meediaorganisatsioon kolme telekanali, viie raadiojaama ja paljude digiväljunditega. Kõik tööülesanded on käinud käsikäes rahvusvaheliste suhete teemadega. Lisaks põhitööle on Kristel aastaid olnud meediakonverentside korraldaja, osaleb EBU Connect konverentsi korraldusgrupis, olnud Eesti Laulu ja Eurovisiooni lauluvõistluse korraldustiimis, teeb aeg-ajalt tõlketöid ja kirjutab personalivaldkonna teemadel.

    Kristel on osalenud ja ka korraldanud mentorlusprogrammi oma organisatsioonis ning osalenud varasemates PARE mentorluslendudes mentorina.

    Tal on kaks magistrikraadi  – MBA Tartu Ülikoolist ning suuline tõlge (ENG ja FR) Tallinna Ülikoolist. Kristel oli 2018-2022 PARE juhatuse liige, olles ka kommunikatsiooni töörühma eestvedaja.

    Mentorprogrammis soovib ta toetada personalivaldkonna tegijate enesekindlust ja – kehtestamist ning aidata leida üles see, mis just tema tugevus on ning seda toetada ja arendada.

    Vaata lisa Kristeli LinkedIn profiilist. 

    Kristiina üle 25 aastasesse töökogemusse mahub nii era- kui avalik sektor, töötamine erineva suurusega organisatsioonides ja erinevates rollides ning positsioonidel. Nende kogemuste ühine nimetaja on inimesed. Ilma inimesteta ei viida üheski organisatsioonis ellu muudatusi, saavutata eesmärke ega juhita innovatsiooni. Inimestes on peidus tohutu potentsiaal.

    Kuidas juhina seda avada ja seejuures ise kasvada? Kristiina on veendunud, et meis igaühes on olemas meisterlikkus väga edukalt ise oma dilemmade ja probleemidega toime tulla ja arenguhüppeid teha. Vahel on selleks vaja abi kas coachilt või mentorilt, kes kuulaks ja toetavate küsimuste abil aitaks meid edasi.

    Ta on õppinud ja kasutab mõlemaid meetodeid igapäevases töös inimestega. Teades, et vahel on üksi keeruline soovib ta mentorina aidata ka teisi, kes otsivad enda jaoks lahendusi enesearengus, meeskonnatöös, enda karjääris, motivatsioonis ja mujalgi. Kristiina ütleb, et õpib selles protsessis alati ka ise.

    Kristiina on hariduselt alushariduse pedagoog, bakalaureusekraadi omandas ta Tallinna Ülikoolis õppides koolieelse pedagoogika ja psühholoogia erialal, magistrikraadiga lõpetas õpingud  sama ülikooli organisatsioonikäitumise erialal.

    Tema personalitöö kogemused pärinevad peamiselt suurtest ettevõtetest, kuigi oma tööelu alguses sai ta käe valgeks ja võimaluse ise hakata personalitööd kujundama kiirelt kasvavas ja edukas Eesti IT ettevõttes, mis tänaseks on juba osa suurest rahvusvahelisest kontsernist.

    Jaekaubandusettevõttes Selver alustas Kristiina spetsialisti rollist kus kogemuse kasvades vastutas aastate pärast personalidirektorina lisaks personalitööle ka teeninduskvaliteedi eest. Eesti Töötukassas on tema meeskonna vastutada pea 1000-liikmelise töötajaskonna heaolu eest, et igaüks saaks maksimaalselt panustada klientide tööotsingute toetamisele. Ta on partneriks juhtidele ja juhatusele erinevates inimestega seotud teemades ning mentorlusel tugineva juhtimiskultuuri eestvedajaks.

    Kristiina on õppinud Coachiks Estonian Business School`is AoEC Practitioner Diploma in Executive Coaching programmis ning on sertifitseeritud Executive Coach (ACC) ja Parcticioner (EMCC) tasemel mentor.

    Lisaks hoiab ta ennast juhtimisvaldkonnas toimuvaga kursis olles PARE, Eesti Mentorite Koja, Eesti Karjäärinõustamise Ühingu, ICF (International Coaching Federation`i ja  EMCC liige. Kristiina  tegutseb coachi ja mentorina nii oma organisatsioonis kui väljaspool seda.

    Kristiina on 2022-2024 PARE juhatuse liige.

    Töötamine inimeste juhtimise valdkonnas rohkem kui 20 aastat on Kärdis tekitanud siira huvi inimeste juhtimise arendamise ja mitmekesisuse edendamise vastu. Ta alustas personalijuhi teekonda Vabariigi Presidendi Kantseleis, misjärel suundus hoopiski tootmisesse ja pangandusse. Seejärel tegutses Kärt pea 8 aastat Rahvusooperis Estonia personalijuhina ning pea 3 aastat PARE tegevjuhi ametikohal. Ta ütleb, et on töötanud küll väga erinevates organisatsioonides, kuid neis on alati midagi ühist – neis töötavad inimesed, kel on vajadused ja ootused. Ükski pole tähtsam kui teine. Igaühe ideed, arvamused, mured ja rõõmud on olulised. Juhina peab ta oluliseks psühholoogiliselt turvalise keskkonna loomist, kus usaldus saab kasvada.

    Kärt ütleb enda kohta nii: “Minu loomuses on muudatuste algatamine, uute protsesside loomine, inimeste ja organisatsioonide nügimine kasvule. Ma usun meeskonnatöösse, kus eesmärgid on selged, tiim on iseseisev ja võtab vastutuse. Väärtustan oma oskuste arendamist erineval moel, olgu see siis kogemus- või kraadiõpe. Seepärast alustasin sel sügisel taas magistriõpinguid Tartu Ülikoolis. Varasemalt olen läbinud juuraõpingud ning personalijuhtimise magistriõppe. Minu kogemustepagasis on kogu tööelu tsükkel tööandja brändingust lahkumisintervjuuni. Jagan hea meelega oma kogemust ja soovitusi, kui sul, hea parekas, on mõnes personalitöö valdkonnas tekkinud küsimusi.”

    Vaata lisa Kärdi LinkedIni profiilist. 

    Mailis Neppo oli PARE tegevjuht 2021-2022 vahemikus, hetkel töötab Haridus- ja Teadusministeeriumis personalipoliitika osakonna juhatajana.  Tema varasem töökogemus on avalikust sektorist – kaitseministeeriumist, riigikontrollist, õiguskantsleri kantseleist ja presidendi kantseleist. Lisaks juhtis Mailis aastatel 2009 kuni 2012 SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu tööd. Mailisel on bakalaureuse kraad eesti filoloogias ja magistrikraadid kommunikatsioonis ning andragoogikas. Ta on personalijuhtimise eriala külalislektor Tallinna Tehnikaülikoolis. Mailis on Eesti personalijuhtide ühingu PARE liige aastast 2006. Mailise meelest on inimeste juhtimine avalikus teenistuses iga päev väärtusotsuste tegemine. Avalikus teenistuses töötamise aluseks on kodanike usaldus oma riigi vastu. Seega on personalitöö riigi sektoris kriitilise tähtsusega, sest avalikku võimu peavad teostama ainult parimatest parimad.

    Vaata lisa Mailise LinkedIni profiilist.

    Maria tugevusteks on Strengthsfinder 2.0 põhjal: parima esile toomine (maximizer), mustrite ja lahenduste tuvastamine (strategic), õppimine (learner), vastutustunne (responsibility), suhete loomine (relator). Enne personalijuhtimise juurde jõudmist, aga ka vahepeal, on ta  oma tööelus teinud raamatupidamist, ärikonsultatsioone, projektijuhtimist, teeninduse juhtimist. Maria on töötanud nii väikeettevõttes kui rahvusvahelises korporatsioonis, nii era- kui avalikus sektoris, nii Eestis kui väljaspool. Enamasti on ta tegutsenud juhi rollis, aga suudab vajadusel ka detailidesse kaevuda. Lisaks põhitööle Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse juhatajana loeb Maria  personalijuhtimise loenguid Tallinna Ülikoolis ja teeb vahel mõne organisatsiooni arendamisega seotud konsultatsiooni- või koolitusprojekti.

    Maria sõnul on temast tõenäoliselt kõige rohkem tuge menteel, kes on jõudnud mingil kas või alles mõttes alustatud teekonnal ummikusse või kes soovib olla parem versioon iseendast nii inimese kui juhina.

    Maria on PARE juhatuse liige 2020-2024.

    Vaata lisa Maria LinkedIni profiilist.

    Terje kirg personalijuhtimise vastu sai alguse 1997. aastal, kui ta lõpetas PARE personalijuhtimise baaskoolituse ja asus tööle toonasesse valdkondlikku lipulaeva Tallinna Kaubamajja.

    Tänaseks on Terje täitnud personalijuhtimises kõiki rolle ja kogunud kogemusi nii era kui avalikust sektorist (A-Selver, EHI, Hansapank, Swedbank, Tallinna Tehnikaülikool, Abc Supermarkets, Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus, Fontes PMP). Hetkel töötab ta Harju Maakohtu ja Tallinna Halduskohtu personalijuhina.

    Olles hingelt arendaja naudib Terje enim strateegia, muutuste juhtimise ja inimeste arengu toetamisega seotud väljakutseid. Ta on rahvusvahelise mentorite ja coachide ühingute ICF ja EMCC Global poolt akrediteeritud mentor ja coach ning PARE mentor meie esimesest programmist peale.

    Loe lisa Terje LinkedIni profiilist või kodulehelt https://www.laurconsulting.ee/coaching

    Ülle töötab personalijuhtimise valdkonnas 22 aastat. Alates 2015 asus ta tööle Swedbank Eesti personalijuhina.  Enne seda töötas Ülle Ericssoni ja Stora Enso Baltikumi personaliosakonna juhina. Ülle on lõpetanud Tallinna Majanduskooli õigusteaduse, Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise ja Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise eriala.

    Inimeste arendamise, karjääri ja elu planeerimise on Ülle võtnud südame asjaks kõigis organisatsioonides, kus personalivaldkond tema kujundada on usaldatud. Maineka tööandja esindajana räägib Ülle kaasa talle olulistel teemadel ühiskonnas, nagu palgalõhe, vähenenud töövõimega inimestele töökohtade loomine ja 50+ inimesed tööjõu turul.

    Ülle on läbinud Academy of Executive Coachingu programmi Londonis ja panustab coachiva juhtimise arendamisse nii Swedbankis ja ka väljaspool.

    Ülle on Tööandjate Keskliidu hariduse töörühma liige ja panustab PARE tööelu töörühma liikmena.

    Vaata lisa Ülle LinkedIni profiilist.

    Hariduselt on Ülle finantsjuht, karjääri iseloomustab kõige paremini sõnapaar: muutuste- ja innovatsioonijuht. Ta on ühendanud ja lahutanud ettevõtteid, juurutanud ja vahetanud majandustarkvarasid, üles ehitanud ettevõtte ja seda ka mitu korda ringi pööranud.

    Kuidas suunata organisatsioonikultuuri muutusteks vajalikku suunda, kuidas luua motiveerivaid töötingimusi ja luua innovatsiooni tekkeks vajalikku keskkonda- kõik need küsimused on tema fookuses olnud nii juhi, juhtimistreeneri, kui organisatsioonidele arengutoe pakkujana. Ülle usub inimestes olevat soovi areneda. Ta aitab väljakutseid pakkuvaid olukordi lahti arutada ja leida uusi võimalusi muudatuste elluviimiseks. Toetan oma tee leidmist, õnneliku, tasakaalus elu saavutamist.

    Vaata lisa Ülle LinkedIni profiilist.