fbpx
TÖÖANDJATE ÜHISUS

Edukas koostöö vaimse erivajadusega töötajaga

 

Tööandjate ühisus koostöös Eesti Töötukassaga kutsub TASUTA seminarile, kus räägime, millega tuleb arvestada, kui meeskonnaga liitub psüühikahäirega (sh intellektipuudega) töötaja? Kuidas end tööandjana ette valmistada erivajadustega inimeste värbamiseks ja vähendada meeskonna hirme, mis on sageli  tingitud teadmatusest. Oma kogemuslugusid jagavad kogemusnõustajad ja tööandjad.

Lemmi töötab Tallinna Vaimse Tervise Keskuse kogemusnõustajana. Lemmi on kogu elu tundnud end teistest erinevana ning alles 40ndates eluaastates sai ta teada, et tal on Aspergeri sündroom. See tegi paljud asjad selgemaks, kuid väljakutseid nn tavamaailmas toimetades kogeb Lemmi iga päev. Lisaks kogemusnõustamisele on Lemmi teinud koolitusi Aspergeri sündroomiga inimestele ja nende lähedastele ning rääkinud oma lugu ETV saates “Iseolemine”.

Madis töötab samuti Tallinna Vaimse Tervise Keskuses kogemusnõustajana. Ta on õppinud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusteraapiat, täiendanud end süvitsi toitumise, füüsilise treeningu ning kulturismi alal ning töötanud jõusaali instruktorina peamiselt psüühilise erivajadusega noortega. Lisaks kogemusnõustamisele on Madis teinud arvukalt vaimse tervise koolitusi nii ettevõtetele kui ka kooliõpilastele. Madis on hinnatud esineja, kes oskab lihtsalt ja arusaadavalt avada psüühikahäirete mõju inimese igapäevaelule ning jagada nippe, kuidas vaatamata sellele elada täisväärtuslikku elu. Ka Madis on oma lugu jaganud ETV saates “Iseolemine”.

Matis  töötab kogemusnõustajana Avituse rehabilitatsioonimeeskonnas. Matis on keskendunud meeleolu- ja ärevushäiretega klientidele, olles nii individuaalne nõustaja kui ka rühmajuht. Ta on õppinud kogemusnõustamist Avituses ja Tallinna Vaimse Tervise Keskuses. Lisaks on Matis läbinud tugiisiku väljaõppe ning läbib praegu hingehoidja baaskoolitust.

Swedbank on edukalt kaasanud intellektipuudega inimesi ning töökoha neile disaininud. Sirle jagab kogemuslugu milliseid ettevalmistusi nad tegid ning milliseid takistusi kogesid ning nõuandeid, kuidas tagada edukas koostöö.

AJAKAVA

9.15   Kogunemine

9.30   Kogemusnõustajate lood

11.00 kohvipaus

11.15 Swedbanki kogemuslugu

11.45 Küsimused ja arutelu

Vaata ka teisi sündmusi
KONVERENTS
PARE konverents
04.04.2024
Viimsi Artium